Bakırköy Boşanma Avukatı

Boşanma süreci; ister anlaşmalı olsun, ister çekişmeli olsun yıpratıcı bir süreçtir. Bu sürecin en az sorunla ve zararsız tamamlanabilmesi için muhakkak bir boşanma avukatı tutulmalıdır. Rastgele bir avukat seçimi de doğru olmayacaktır. Adımların doğru ve zamanında atılması önemlidir. Bunu sağlayacak olan da boşanma konusunda uzman bir avukattır.

Doğru Avukatı Bulmak

Avukatlar; hukuki konularda her zaman ihtiyaç duyulan ve faydası büyük olan kişilerdir. Bilgi ve birikimlerini kullanarak çok insanın hukuki sorunlarında kurtarıcı görevi yaparlar. Her avukat özellikle belirli bir konuda uzmandır. Ağır ceza davalarında, sadece bu davalarda uzmanlaşmış ve kendini kanıtlamış kişilerle çalışmak doğrudur. Boşanma davaları için de bu durum geçerlidir. Bu konuda uzman olan bir avukatla süreç mükemmel ilerleyecektir. Bakırköy boşanma avukatı bu konularda kendini defalarca kanıtlamış olduğundan, iyi bir tercih olacaktır.

Anlaşmalı Boşanmalar

Anlaşmalı boşanmalar, diğer çekişmeli davalara nazaran çok daha kolay ilerleyen bir süreç olsalar da avukat ihtiyacı vardır. Anlaşmanın hukuki dilde kusursuz bir şekilde hazırlanması boşanma avukatı tarafından gerçekleştirilir. Her iki taraf için de mutabık oldukları hususlar görüşülür ve madde madde anlaşma hazırlanır. Bu anlaşma taraflar tarafından imzalanır ve mahkemeye başvurularak dava açılır. Avukat; boşanma sonrasında anlaşmanın hususlarının yerine getirilmesi konusunda da yardımcı olacaktır.

Çekişmeli Boşanmalar

Tarafların boşanma konusunda farklı görüşlerde olduğu veya boşanma şartlarında anlaşamadığı durumlarda, çekişmeli bir boşanma davası görülecektir. Bu tür davalarda iki tarafın da iyi birer avukatı olmalıdır. Durumun detaylarına göre ortalama 2 yıl sürebilecek olan bu davalar, avukat kontrolünde çok daha sorunsuz ilerleyecektir.

Velayet Davaları

Boşanma davalarına velayet davaları eşlik ettiğinde, bazen durum çok yorucu bir hal alabilir. İyi bir avukat, müvekkilinin haklarının yanı sıra çocuk veya çocukların psikolojilerinin de sorumluluğunu alır. Bu yönde adımlar atarak, özellikle çocuk veya çocukların zararsız bir şekilde bu süreci atlatmalarına yardımcı olur. Bakırköy boşanma avukatı velayet davalarında da tecrübesi ile başarı kazanmaktadır. Böylesi önemli bir davada hiç çekinmeden yardım alınabilir.

 

Ek Resimler

Bu içerik 18.10.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 740 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler