Boşan Davası Ne Kadar Sürüyor?

Boşanma davası için kişiler en iyi avukatı bulma yoluna ilerliyorlar ancak ne yazık ki her avukatın size gösterdiği ilgi ve düzen farklı şekillerde ilerliyor. İyi bir boşanma avukatı demek sizin ilerde daha iyi ve huzurlu bir yaşam sürmenizi sağlıyor. Boşanma avukatı ya da bir diğer adı ile aile avukatı aile hukuku konularında uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu sebeple de kaliteli bir boşanma avukatı uzmanlığı sayesinde size her türlü konuda yardımcı olabiliyor. Bunun için de alanında en başarılı olan avukatlardan biri olan Güçlü Şan Bakırköy boşanma avukatı olarak hizmet veriyor.

Boşanma Davasında Avukat Şartı Bulunuyor Mu?

Hukukumuzda boşanma davaları için herhangi bir avukat şartı bulunmuyor. Ancak sizin zor durumda kalmamanız, gerekli haklarınızı almanız ya da hak kayıplarınızın önüne geçebilmeniz için bir avukat tutulması son derece önemli oluyor. Bu sebeple de boşanma durumu esnasında bir avukatın desteğini almanız son derece önem taşıyor.

Boşan Davası Ne Kadar Sürüyor?

Ülkemizdeki boşanma davalarındaki yoğunluk oldukça fazla durumda oluyor. Bu sebeple de anlaşmalı olarak boşanabilmek için en az 1 yıl gibi bir süre gerekiyor. Yoğunluk çok olduğu için ilk davalar genellikle 3 - 4 ay sonrası için veriliyor. Daha sonrasında da kesin bir sonucun belirlenmesi için bu dava sonrasında yaklaşık 5 ya da 6 ay arasında bir süreç gerekiyor.

Boşanma Davaları

Boşanma davaları iki farklı türde oluyor. Bunlardan ilki anlaşmalı diğeri ise çekişmeli davalar. Eğer eşler arasında miras, velayet gibi konularda uzlaşma var ise anlaşmalı boşanma kuralları uygulanıyor ancak herhangi bir konuda anlaşmazlık var ise burada da çekişmeli bir dava oluyor.

Boşanma Davalarına Hangi Mahkeme Bakıyor?

Boşanma davaları Aile Mahkemeleri dahilinde yer alıyor. Ancak bir bölgede aile mahkemesi yok ise de Asliye Hukuk Mahkemesi bu işlemlere bakıyor. Alanında uzman bir avukat sayesinde kolayca boşanma işlemlerinizi hallediyorsunuz. Bunun için de Bakırköy boşanma avukatı tercihinizi en doğru biçimde yapmanız gerekiyor ve bunun için de avukatların sitelerini kullanabilirsiniz.

http://www.guclusan.av.tr/

Ek Resimler

Bu içerik 28.03.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 446 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler