Sorunsuz Boşanma Davası

Evlenmek de boşanmak kadar doğaldır. Yasal hak olan bu duruma neden olacak farklı gerekçeler olabilir. Boşanma aşamasına gelmiş olan kişiler, dava sürecinde istemedikleri durumlarla karşılaşmamak ve mağdur olmamak adına boşanma avukatı ile çalışmalıdırlar. Bu sayede, maddi ve manevi zarara uğramaksızın hakkaniyetli bir şekilde boşanmanın gerçekleşmesi mümkün olacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma konusunda hemfikir olan tarafların da süreci doğru yönetmek adına boşanma avukatı ihtiyaçları bulunmaktadır. Hukuken yapılan anlaşmalarda atlanan bir kısmın olması, taraflardan birinin veya her ikisinin mağduriyetine neden olabilmektedir. Anlaşmalı boşanmalarda, anlaşma mutlaka alanında uzman bir avukat tarafından hazırlanmalıdır. Yapılan anlaşma sonrasında davada sorun yaşanmaması için de avukata ihtiyaç vardır. Anlaşmada yer alan maddelerin yerine getirilmemesi halinde de gereken işlemler hızla yetkili avukat tarafından yapılabilir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davalarında tarafların avukatı davanın seyrinde büyük rol oynar. Doğru doneleri ortaya koymak, savunmayı kusursuz yapmak ve müvekkilinin hakkını korumak avukatın görevidir. Alanında uzman bir avukat, zorlu olan bir çekişmeli boşanma davasında dahi başarı sağlayacaktır. Bu zor davalarda konusunda profesyonel Bakırköy boşanma avukatı ile iletişim kurulabilir. Bu davalarda, doğru avukatla çalışılmadığı takdirde maddi ve manevi kayıplar söz konusu olabilir. Tarafların iddialarını kanıtlaması noktasında, uzman bir avukatın sunacağı delillerle kolayca ilerlenebilir. Özellikle boşanma alanında tecrübeli avukatlar, değişken senaryolara hakim olduklarından süreci en iyi şekilde yönetebilirler.

Hangi Şartlarda Boşanma Davası Açılabilir?

Boşanma davaları birçok nedene bağlı olarak açılabilir. En sık görülen nedenlerden biri, çiftlerden birinin üçüncü bir şahısla ilişki kurmasıdır. Yine eşlerden birinin diğerine kaba ve kırıcı davranması bir boşanma sebebi olabilir. Şiddete varan kaba davranışlara boşanma nedeni olarak sıklıkla rastlanmaktadır. Eşin kanıtlanmış bir suç işlemiş olması da geçerli bir nedendir. Eşlerden birinin diğerinin onurunu kırması veya kendi hayatında onursuz davranışlarının olması da sebeptir.

Eşin evi terk etmesi ve ayrı bir hayata devam ediyor olması da boşanma davası açma hakkını doğurur. Akıl hastalıkları da eşlerden birinde ortaya çıktığında, tedavi imkanı bulunmuyorsa boşanma nedeni olur. Taraflar birbirleri ile anlaşmış ve anlaşmalı olarak boşanma kararı almışsa, genellikle bu sorunsuzca sonuçlanabilir. Ayrıca boşanma davası bir defa açılmış ve mahkeme tarafından reddedilmişse, çiftin 3 yıl bekleme süresinin ardından tekrar dava açmaları mümkün olur.

Doğru Avukat Nasıl Seçilir?

Doğru bir boşanma avukatının davaya dahil edilmesi sürecin gidişatını belirleyecektir. Bunun için özellikle boşanma davalarında uzman ve başarıları kanıtlanmış bir avukat seçmek doğru olur. Gerekli bilgileri almak için Bakırköy boşanma avukatı ile iletişim kurulabilir. Davanın zorluk derecesine bakılmaksızın, alanında uzman bir avukat, davanın en karlı şekilde sonuçlanmasında büyük rol oynayacaktır.

 

Ek Resimler

Bu içerik 12.02.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 652 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler