Sorunsuz Boşanma İçin En İyi Avukat

Eş ile anlaşma olsa da olmasa da boşanma istemiyle diğer eş mahkemelere başvurabilir. Boşanma işlemleri iki taraf için de çok zorlu olabilir. Çünkü iki taraf için de yıpratıcı, zorlayıcı, üstünden gelmesi zor bir durum olabilir. Ancak boşanmayı daha sağlıklı hale getirmek, yıpratıcı süreci daha ılımlı hale getirmek mümkündür. Doğru boşanma avukatı bularak sorunsuz işlem halledilebilir. Boşanma avukatlarından danışmanlık almak kişilerin yaşayacağı kayıpları engeller. Veya geri dönüşü zor hataları önler. İyi bir üniversitenin hukuk fakültesinden mezun olan avukatlara başvuru yapılabilir.

Boşanma Avukatlarının İzlediği Boşanma Adımları

Kişi kesin olarak boşanmaya karar vermişse boşanma dilekçesi aile mahkemelerine verilir. Boşanma dilekçesini birey kendi başına yazmamalıdır. Çünkü birtakım eksiklikler ya da sorunlar söz konusu olabilir. Bu açıdan avukattan danışmanlık alarak dilekçe yazılıp verilir. Mahkeme ise dilekçeyi inceler, boşanma nedenini okuyarak geri bildiri göndermektedir. Boşanma nedeni incelenmek isteyebilir. Eğer sebep kanıtlanması istenecek bir şey ise araştırma söz konusu olabilir. Bundan sonra da mahkeme günü verilir. Mahkeme günü yoğunluğa göre değişebilir. Genelde anlaşmalı boşanma ise hızlıca sonuçlanır. Ancak çekişmeli ise süreç uzar ve sıkıntılı bir hale gelebilir. Avukatın iyi olması da çekişmeli davalarda önemlidir. Ciddi kayıpları önlemek, kişinin hakkını alabilmesi açısından doğru avukat önemlidir.

Mal Paylaşımı ve Çocuklar

Çekişmeli davalarda mal paylaşımı ve çocukların kimde kalacağı sorun teşkil edebilmektedir. Çocuklar anne de herhangi bir sorun yoksa ve 18 yaşın altındaysa çocuklar anneye bırakılır. Mal paylaşımı ise evlendikten sonra edinilmiş mal paylaşımı söz konusu olur. Yarısı karşı tarafa ödenmek zorunda kalabilir. Bakırköy boşanma avukatı sayesinde hem mal paylaşımında hem de çocuk velayetinde bir sorun oluşmaz.

http://www.guclusan.av.tr

Ek Resimler

Bu içerik 31.05.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 368 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler