Tek Celsede Boşanmak

Boşanma davaları, pek çok diğer davaya göre çeşitli süreçlerden geçebilir. Bazı davalar tek celsede sonuçlanabilirken, bazı davalar yıllarca sürebilir. Yıllarca boşanmak istediği halde, karşı tarafa ulaşamadığı için boşanmayı bir türlü başaramayan kişiler de vardır. Ancak, tek celsede boşanma işlemleri genel olarak iki tarafın da karşılıklı olarak anlaşması ve boşanmak istemesine bağlı olarak ilerler. İki taraf da boşanmak istediği halde, mal paylaşımı ya da velayet konularında anlaşamadığı durumlarda, davalar bir süre uzayabilir. Bu tarz davalarda daha kısa sürede sonuçlanması ve haklı olan ya da en azından talepleri yasalar çerçevesinde onaylanan taraf olmak için başarılı bir boşanma avukatı ile çalışmak önemli bir etken olacaktır.

Boşanma Avukatı Ücreti Her davada olduğu gibi boşanma davalarında da, avukat ücretleri değişir. Avukat ücretini değiştiren çok fazla etken vardır. Bu etkenlerin başında, davanın içeriği, mal paylaşımı, velayet, avukat tecrübesi tüm ücretleri etkileyecektir. Bu yüzden herhangi bir dava için, bir avukat ile görüşmeden ücret bilgisi vermek doğru olmayacaktır. Boşanma avukatı ücreti belirtilen durumlar nedeni ile oldukça çeşitlidir. Bunun yanı sıra her avukatın da bir danışma ücreti vardır. Elbette avukatlar müşkül durumda olanlar için yardımcı oalrak, danışmanlık ücreti almadıkları durumlar olabilir. Fakat, bu herkes için ve her durum için geçerli değildir. Sonuç olarak, avukatlar danışmanlık ücreti almadan işlem yapıyor olsalardı, herkes mutsuz olduğu her konu ile ilgili avukata danışarak, her mutsuzluğa bir dava açarlardı. Avukatlar da danışmanlık yapmaktan işlerini yapamaz hale gelirlerdi.

Bu yüzden talep ettiğiniz konu ile ilgili davanın ve avukatın ücretini kesin olarak öğrenmek istiyorsanız, avukatlık bürosuna ya da direkt olarak avukata danışmanız gerekmektedir. Velayet Davaları Boşanma davalarında en sıkıntılı süreç, çocukların olduğu davalardır. Taraflar her ikisi de genel olarak ayrılma sonrası çocuğun velayetini almak isteyecektir. Boşanma avukatları dava içerisinde velayetin söz konusu olduğu durumlarda, genel olarak taraflara anlaşma yoluna gitmelerini tavsiye ederler. Çünkü bu durum can sıkıcı ve çocuklar için zor bir süreçtir.

Ek Resimler

Bu içerik 23.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 883 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler